Sisällöntuottaja työryhmä

Työryhmän puheenjohtajana toimii Barbro Mattsson-Lidsle ja sihteerinä Seija Nyqvist

Tavoitteena on kehittää ja suunnitella Aktivointi-TV:ssä esitettävien ohjelmien sisältöä ja toteuttamistapaa. Lähtökohta suunnittelussa on monipuolisen ohjelman tuottaminen molemmilla kotimaisilla kielillä.  

Tuotettava ohjelma jakaantuu neljään osa-alueeseen: liikunta, neuvonta, terveys sekä kulttuuri ja harrastukset

 

 

Sisällöntuottaja työryhmään kuuluvat

Vaasan kaupunki

projektityöntekijä Seija Nyqvist     seija.nyqvist(at)vaasa.fi

vastaava viriketoiminnan ohjaaja Sanna Ala-Hallila  sanna.ala-hallila(at)vaasa.fi

viriketoiminnan ohjaaja Heli Hokkanen    heli.hokkanen(at)vaasa.fi

viriketoiminnan ohjaaja Mira Sparf    mira.sparf(at)vaasa.fi

Vaasan ammattikorkeakoulu

sosiaali- ja terveysalan lehtori Suvi Kallio     suvi.kallio(at)vamk.fi  

sosiaali- ja terveysalan lehtori Heidi Blom     heidi.blom(at)vamk.fi        

Novia

hoitotyön lehtori Barbro Mattsson-Lidsle     barbro.mattsson-lidsle(at)novia.fi

lehtori Sonja Kurtén-Vartio    sonja.kurten-vartio(at)novia.fi